Bu gadget'ta bir hata oluştu

Bu Blogda Ara

1 Ağustos 2010 Pazar

XAVI ve INIESTA FENER'de gibi !


Miroslav Stoch’la kadrosunu güçlendiren Fenerbahçe 2 bombayı birden patlatmaya hazırlanıyor. Teknik direktör Aykut Kocaman’ın orta sahaya takviye isteğiyle bizzat devreye giren başkan Aziz Yıldırım Xavi ve Iniesta için Barcelona yönetimiyle masaya oturdu. İki oyuncu için toplan 30 milyon euro öneren Yıldırım, “Transferin bitmesi an meselesi.” dedi. Bu görüşmeler üzerine muhabirimiz Yekta bu iki futbolcuyla röportaj yapmayı başardı.“Kazanılacak kupa bırakmadık abi hayatta amacımız kalmadı.”

Dünya kupası şampiyonluğunun hemen sonrasında ülkelerine dönmeden Yekta ile samimi bir röportaj yapan ikili hayatta bir amaçlarının kalmadığını şöyle anlattılar: “Barcelona ile bir sezonda 6 kupa birden kazandık, İspanyayla da Avrupa şampiyonluğu sonrasında da dünya şampiyonluğu kazandık. Kazanılacak kupa bırakmadık abi hayatta amacımız kalmadı. Resmen boşluğa düştük.” Bu sırada söze giren Xavi: “Sonra duyduk ki Fenerbahçe diye bir takım varmış. 28 yıldır Türkiye kupasını alamıyormuş bu bize tekrar hayata tutunma şansı verdi artık tek amacımız bu olacak.” dedi.


“Guiza yakın arkadaşımız.”

Teknik direktör Aykut Kocaman’ı ispanyada herkesin tanıdığını belirten Iniesta: “Tabiî ki onunla çalışacağımız için heyecanlıyız. Aykut Kocaman burada çok ünlü. Biz işin parasında pulunda değiliz artık. Yeter ki onunla çalışalım” dedi. Iniestayı onaylayan Xavi: “Geçenlerde bizi ikna etmek için Guiza aradı. Burada çok mutlu olduğunu bizi de Fenerbahçede görmek istediğini söyledi. Guiza bir star ve iki sezondur çok başarılı bir performans sergiliyor. Bizi aramasına gerek yoktu çünkü kararımızı taraftarı görünce vermiştik” dedi.

“Tarafta gerçekten müthiş. Şampiyonluk kılpayı kaçtığında bile sevinebiliyorlar.”

Fenerbahçe taraftarından çok etkilendiklerini belirten ikiliden Iniesta: “ Taraftar gerçekten müthiş. Şampiyonluk kılpayı kaçtığında bile sevinebiliyorlar. Bir de şampiyon olsalar kim bilir nasıl sevinecekler. Böyle bir kulüpte oynayacak olmakla gurur duyuyoruz.” dedi. Türk spor basınından biraz çekinceleri olduğunu belirten Xavi: “ Şimdiden kulağımıza transfer manşetleri geliyor. Süper bücürler Fenerbahçede! Yapmayın etmeyin abi Okan-Emre ikilisinden sonra biz bu ismi taşıyamayız.” dedi. Röportajdan sonra muhabirimiz Yektanın yanından ayrılan ikiliyi gizlice takip eden Yekta süper bücürlerin kısa pas çalışması yapmak için dar alan baktığını bildirdi.


Bu yazıyı bir arkadaşım okutmuştu bana. Yazan arkadaşı gönülden takdir ediyorum. Sizinle de paylaşmak istedim.

2 yorum:

Sayın Seyirciler !